Kdo je kdo - Pessoa Rodrigo

*29.11.1972

Plným jménem Rodrigo de Paula Pessoa se narodil 29. listopadu 1972 v Paříži ve Francii. Je synem parkurového jezdce Nelsona Pessoa Filho. Reprezentuje Brazílii v parkurovém skákání a během své dosavadní kariéry zvítězil v 50 Grand Prix a na dotacích získal 6.000.000 Euro.

Rodrigo poprvé startoval v roce 1981. V roce 1984 získal svůj první titul šampióna ve třídě pony a další přidal hned v následujícím roce. V roce 1988 startoval ve své první Grand Prix a jeho kariéra pokračovala množstvím startů v dalších Velkých cenách. V roce 1992, ve věku 19 let, startoval s koněm
Special Envoy na olympijských hrách v Barceloně, čímž se  stal nejmladším závodícím jezdcem v historii olympijských her. Na OH v Atlantě v roce 1996  byl členem brazilského družstva, které získalo bronz v parkurovém skákání. Následně v roce 1998 se stal s holštýnským hnědákem Gandini Lianos nejmladším vítězem Světových jezdeckých her pořádaných FEI v Římě. Jeho kariéra pokračovala dalším množstvím vítězství. V roce 2000 na OH v Sydney získal s týmem  Brazílie opět bronz. Na olympiádě v Athénách dokončil v individuální soutěži na druhém místě, avšak po diskvalifikaci irského jezdce Cian O'Connor a jeho koně Waterford Crystal pro doping, získal s ryzákem Baloubet du Rouet zlatou olympijskou medaili. Posledním významným úspěchem Rodriga je stříbrná medaile v individuální soutěži a zlatá v týmech na Panamerických hrách v roce 2007, které se konaly v jeho domovském městě Rio de Janeiro.

< zpět

Společnost patentových zástupců