Kdo je kdo - Hanulay Juraj MVDr.

*20.09.1929

MVDr. Juraj Hanulay

Jedna z důležitých osobností československého jezdectví 20. století. Jezdit začal jako student Vysoké školy veterinární a v roce 1953 byl spoluzakladatelem JO TJ Slávia VŠ v Bratislavě. Po studiích nastoupil jako asistent na chirurgickou kliniku VŠ veterinární v Košicích a i zde založil jezdecký oddíl. Odtud přešel do plemenářského podniku v Motěšicích a i opět je iniciátorem založení JO Dynamo.

V 70. letech přešel do Bratislavy, kde pracoval v zoologické zahradě, kde se cca po deseti letech stal ředitelem. V tehdejších letech působil jako jezdec a trenér v TJ Žižka Bratislava. Po celou dobu byl velmi úspěšným jezdcem a čs. reprezentantem. V národním týmu startoval ve více jak třiceti CSIO a za své starty v Pohárech národů je i držitelem bronzového odznaku FEI. Byl účastníkem MS 1978 v Cáchách, kde dokončil všechny kvalifikace. Z nejúspěšnějších koní jmenujme TOSCU, LUNU, CARAVELU a z posledních FETIŠE. Za sportovní úspěchy mu byl udělen titul Mistr sportu.

Přes rozdělení Československa je MVDr. Hanulay stále velmi aktivní i v České republice, kde pravidelně, především v Herouticích, pořádá tréninkové semináře.  

< zpět

Společnost patentových zástupců